پردیس‌های دانشگاه صنعتی شریف
پردیس اصلی دانشگاه صنعتی شریف در خیابان آزادی شهر تهران در منطقه‌ای به وسعت حدود ۲۰ هکتار واقع شده است. این پردیس شامل ۱۳ دانشکده و ۳ مرکز آموزشی و تعداد قابل توجهی پژوهشکده، آزمایشگاه تحقیقاتی و مراکز و دفاتر خدمات فناوری است.
Responsive Image
Responsive Image

پردیس بین‌الملل كیش دانشگاه صنعتی شریف در سال ۱۳۸۳ فعالیت خود را با همكاری دانشگاه كیش (وابسته به سازمان منطقه آزاد كيش) در جزیره كیش آغاز كرد. در آغاز این همكاری و با امضای توافقنامه‌ای بين سازمان منطقه آزاد كیش و دانشگاه صنعتی شریف مدیریت دانشگاه كیش طی یک دوره انتقال چهار ساله به دانشگاه صنعتی شریف واگذار شد و سپس در پایان اين دوره و در سال ۱۳۸۸ دانشگاه كیش رسماً به دانشگاه صنعتی شریف به عنوان پردیس بین‌المللی کیش واگذار گردید. اين واحد دانشگاهی در حال حاضر در سه مقطع كارشناسی و كارشناسی ارشد و دكتری رشته‌های فنی و مهندسی دانشجو می‌پذيرد.

پردیس خودگردان دانشگاه صنعتی شریف با شعار محوری «آموزش یکسان ، ارزیابی یکسان»  در اکثر رشته‌های کارشناسی دایر در دانشگاه دانشجو می‌پذیرد. دانشجویان این پردیس در کلاس‌هایی یکسان با دیگر دانشجویان دانشگاه و با معیارهای آموزشی دانشگاه صنعتی شریف و بهره‌مندی از اساتید دانشگاه صنعتی شریف آموزش می‌بینند و در آزمون‌های یکسان با دیگر دانشجویان ارزیابی می‌شوند.

Responsive Image
Responsive Image
طرح توسعه دانشگاه صنعتی شریف در زمینی به مساحت تقریبی 42 هکتار در بزرگراه شهید همّت-خرازی، جنب بزرگراه تهران-شمال (منطقه-22 شهرداری تهران)، با هدف احداث پردیس پژوهش و فناوری برای ارتقای کمی و کیفی دوره‌های تحصیلات تکمیلی، پسادکتری و پژوهش‌های کاربردی-بنیادی-فنّاورانه از ابتدای سال 1392 آغاز شده است.