سلب مسئولیت

هموطنان گرامی و جامعه علمی کشور

همانگونه که مستحضرید دانشگاه صنعتی شریف با بیش از 50 سال سابقه فعالیت علمی و آموزشی، همواره سعی در ارتقای بنیه علمی کشور داشته و کارنامه عملکرد دانشگاه در طول این سال‌ها به روشنی موید این مهم است. تا جایی که نام و مدارک صادره از این دانشگاه در زمره‌ی معتبرترین مدارک علمی کشور محسوب می‌شود.
در سال‌های اخیر با توجه به اهمیت روزافزون دارا بودن مدارک علمی خصوصاً از دانشگاه‌های بزرگ کشور، افراد سودجو سعی در کسب اعتبار علمی بدون طی مراحل قانونی و آموزشی و صرفاً با توسل به رفتار و وسایل متقلبانه و مطرح کردن ادعاهای واهی مبنی بر داشتن مدرک تحصیلی یا داشتن ارتباط با دانشگاه‌های معتبر از جمله دانشگاه صنعتی شریف دارند و در این مسیر گاهاً برخی پا را فراتر گذاشته و با تاسیس موسساتی، اقدام به برگزاری دوره یا انجام کارهای پژوهشی تحت برند و اعتبار دانشگاه می‌کنند و حتی اقدام به صدور مدرک کرده و با این ادعا که استادان این دوره‌ها فارغ التحصیلان دانشگاه‌های معتبر هستند به جذب مشتری می‌پردازند.
لذا دانشگاه صنعتی شریف به جهت حفظ حقوق و اعتبار دانشگاه و جلوگیری از تضییع حقوق عامه، اقدام به انتشار این آگهی و اعلام این مسئله  می‌دارد که طبق مواد 787 قانون مجازات اسلامی، ماده واحده استفاده غیرمجاز از عناوین علمی، 61 قانون مخترعین، 3و4و5و23و24و25و28 قانون حمایت از مولفان و مصنفان و هنرمندان، هر شخص حقیقی یا حقوقی از عناوین علمی یا نام و علامت تجاری ثبت سواستفاده نماید یا به نحوی استفاده نماید که باعث ایجاد شبهه شود طبق مواد مذکور تحت پیگرد قانونی قرار می‌گیرد.
از داوطلبین و متقاضیان علاقه‌مند به شرکت در دوره‌های آموزشی یاد شده درخواست می‌شود پس از تماس با مدیریت آموزش‌های آزاد به شماره تماس 66165089 و بررسی‌های لازم و آگاهی از اعتبار موسسـات مـذکور نسبت به ثبت‌نام اقدام نمایند. همچنین به منظور بهره‌مندی از حمایت‌های معنوی دانشگاه صنعتی شریف و ثبت نشان این دانشگاه در همایش‌های ملی و بین‌المللی، لازم است درخواست مورد نظر جهت تایید به طور رسمی به معاونت پژوهش و فناوری دانشگاه ارسال گردد.