دانشگاه صنعتی شریف در میان ۱۰۰ دانشگاه برتر آسیا

 بر اساس رتبه بندی تایمز در سال 2020، دانشگاه صنعتی شریف به عنوان دومین دانشگاه ایران در میان 100 دانشگاه برتر قاره آسیا قرار گرفت.

به گزارش روابط عمومی؛ سوم ژوئن 2020 فهرست دانشگاههای برتر آسیا توسط پایگاه رتبه بندی تایمز در سال 2020 منتشر شد و بر این اساس دانشگاه صنعتی شریف با صعود 11 پله‌ای خود موفق به کسب رتبه‌ی 75 شد و در میان ۱۰۰ دانشگاه برتر این قاره قرار گرفت.
پایگاه رتبه بندی تایمز یکی از نظام‌های معتبر بین المللی است که از سال ۲۰۰۴ میلادی ارزیابی و رتبه بندی دانشگاه‌ها را در سطح جهان آغاز کرده است. تایمز از سال ۲۰۱۳ میلادی رتبه بندی دانشگاه های برتر آسیایی را نیز به صورت سالانه ارائه می دهد. 
در فهرست سال 2020 تایمز کشورهای آسیای شرقی، بیشترین جایگاه‌های برتر جدول را به خود اختصاص داده اند. دانشگاه تسینگوآ و دانشگاه پکینگ برای اولین بار از کشور چین رتبه های اول و دوم رتبه بندی جدید را از آن خود کرده‌اند. دانشگاه ملی سنگاپور با سقوط 2 پله‌ای در رتبه سوم قرار گرفته است. دانشگاه هنگ کنگ، دانشگاه صنعتی هنگ کنگ، دانشگاه صنعتی نانیانگ سنگاپور و دانشگاه توکیو به ترتیب رتبه‌های چهارم تا هفتم آسیا را کسب کرده‌اند.
در جدول رتبه بندی تایمز آسیایی سال 2020 برای اولین بار از ایران نام 5 دانشگاه در میان 100 دانشگاه برتر آسیا قابل رویت است.
گفتنی است؛ رتبه بندی آسیایی تایمز همچون رتبه بندی جهانی تایمز، از ۱۳ شاخص در قالب ۵ معیار کلی آموزش، پژوهش، استنادات، درآمد صنعتی و وجهه بین المللی بهره می‌گیرد.

 

 

Copyright © 2012 Apycom jQuery Menus