ارتقای 169 پله ای دانشگاه صنعتی شریف در چهار سال اخیر بر اساس رتبه بندی QS

در جدیدترین رتبه بندی مؤسسه QS، دانشگاه شریف با کسب بهترین جایگاه خود از سال ۲۰۱۲ و با ۴۵ رتبه صعود نسبت به سال گذشته در جایگاه ۴۳۲ جهان قرار گرفت.

به گزارش روابط عمومی، در جدیدترین رتبه بندی منتشرشده مؤسسه QS در سال ۲۰۱۹ دانشگاه صنعتی شریف در صدر دانشگاه های ایران و در جایگاه ۴۳۲ جهان قرار گرفته است. در رتبه بندی امسال نسبت به سال گذشته جایگاه شریف ۴۵ پله بهبود پیدا کرده است و این عدد بهترین جایگاه کسب شده توسط دانشگاه صنعتی شریف از زمان اولین رتبه بندی آن توسط QS در سال ۲۰۱۲ است. همچنین در زمینه شاخص میزان ارجاع به هیئت علمی که نمایانگر اثرگذاری پژوهش دانشگاه است، شریف با ۳ رتبه صعود جایگاه ۴۸ را در سطح جهان به دست آورده است. 
خاطر نشان می شود که دانشگاه صنعتی امیرکبیر با جایگاه ۴۹۸، دانشگاه علم و صنعت با جایگاه ۶۰۱-۶۰۵، دانشگاه تهران با جایگاه ۷۰۱-۷۵۰ و دانشگاه شهید بهشتی و دانشگاه شیراز با جایگاه ۸۰۱-۱۰۰۰ دیگر نمایندگان ایران در رتبه بندی QS 2019 هستند.
همچنین در رتبه بندی اخیر مؤسسه رتبه بندی Times با عنوان دوران طلایی، در میان ۲۰۰ دانشگاه برتر جهان، دانشگاه شریف جایگاه ۹۲ را به دست آورده است که مجدداً شریف را در صدر دانشگاه های کشور قرار می دهد. گفتنی است که جامعه هدف این رتبه بندی دانشگاه های با عمر بیش از ۵۰ سال و کمتر از ۸۰ سال درسرتاسر جهان است.
شایان ذکر است که QS معتبرترین و شناخته شده ترین نظام رده بندی دانشگاه ها در سطح جهان است که از سال ۲۰۰۹ به رتبه بندی دانشگاه های جهان می پردازد. در روش شناسی این نظام رتبه بندی فاکتورهایی چون میزان ارجاع به هیئت علمی به عنوان شاخص اثرگذاری پژوهش، نسبت دانشجو به هیئت علمی، نظرسنجی از اساتید دانشگاه های جهان و نظرسنجی از صاحبان مشاغل در سرتاسر جهان نقش محوری ایفا می کند. در رتبه بندی QS 2019، دانشگاه های MIT، استنفورد، هاروارد، Caltech، آکسفورد، کمبریج، ETH، کالج سلطنتی لندن، شیکاگو و UCL به ترتیب جایگاه های ۱ تا 10 جهان را به خود اختصاص دادند. برای کسب اطلاعات بیشتر می توانید به آدرس https://www.topuniversities.com/university-rankings/world-university-rankings/2019 مراجعه نمایید.

 

 

Copyright © 2012 Apycom jQuery Menus