افتخار آفرینی دانشجویان دانشگاه صنعتی شریف در مسابقات جهانی ریاضی

تیم دانشجویان دانشگاه صنعتی شریف با کسب دو مدال طلا (جایزه اول) و دو مدال نقره (جایزه دوم) رتبه سیزدهم را در بین تیم‌های دیگر دانشگاههای شرکت کننده در بیست و ششمین دوره‌ی مسابقات بین المللی دانشجویی ریاضی (2019) IMC به خود اختصاص داد.

به گزارش روابط عمومی؛ تیم چهار نفره‌ی ریاضی دانشگاه صنعتی شریف به سرپرستی دکتر میرامید حاجی‌میرصادقی موفق به کسب رتبه سیزدهم در بین تیم‌های دیگر دانشگاههای شرکت کننده در بیست و ششمین مسابقات بین المللی دانشجویی ریاضی(IMC) شد.
فاطمه سجادی و امین فتح‌پور مدال طلا (جایزه اول) و علی دائی‌نبی و محمدرضا امینیان مدال نقره (جایزه دوم) این مسابقات را به خود اختصاص دادند.
بیست و ششمین دوره‌ی مسابقات بین‌المللی دانشجویی ریاضی(2019 IMC ) با شرکت بیش از 70 تیم از دانشگاههای مختلف از 6 تا 12 مردادماه در کشور بلغارستان برگزار گردید و تیم‌های دیگری از دانشگاهای صنعتی امیر کبیر و خواجه نصیرالدین طوسی نیز در این مسابقات شرکت داشتند.
تیم دانشگاه صنعتی شریف با کسب رتبه سیزدهم در بین تیم‌های دیگر دانشگاههای شرکت کننده در این مسابقات، روز یکشنبه 13 مردادماه به کشور بازگشت.
دکتر امیر دانشگر رئیس دانشکده‌ی علوم ریاضی در خصوص سطح این مسابقات گفت: مسابقاتIMC از معتبرترین مسابقات بین‌المللی ریاضی در سطح دانشجویی است و همه ساله تیم‌هایی از برترین دانشگاه‌های جهان در این مسابقه به رقابت می‌پردازند.
وی افزود: در این دوره از مسابقات، دانشجویانی از دانشگاه‌های مطرح دنیا چون؛ بن، HSE، سن‌پترزبورگ، ETH زوریخ، کمبریج و چارلز حضور داشته و با یکدیگر به رقابت پرداختند که در نهایت دانشگاه بن از آلمان، دانشگاه HSE از روسیه و دانشگاه کمبریج از انگلیس برترین رتبه‌ها را در بین تیم‌های دانشگاههای شرکت کننده بدست آوردند.
رئیس دانشکده علوم ریاضی ضمن قدردانی از حمایت مسئولین دانشگاه جهت اعزام این تیم یادآور شد؛ خوشبختانه مسئولین دانشگاه در دو سال اخیر علی‌رغم برخی محدودیت‌ها نهایت تلاش و همکاری خود را جهت حضور تیم‌های دانشگاه در مسابقات ریاضی داشته‌اند و سهم کمک‌های مسئولین به ویژه رئیس دانشگاه در سالهای اخیر پررنگ‌تر شده است.
دکتر دانشگر به سابقه‌ی 20 ساله‌ی حضور دانشجویان دانشکده‌ی علوم ریاضی در این مسابقات معتبر اشاره کرد و افزود: حدود 20 سال است که دانشجویان دانشکده‌ی علوم ریاضی توانسته‌اند با حضور در این مسابقات برای دانشگاه و کشور افتخارآفرینی کنند و کسب رتبه سوم این مسابقات نیز در کارنامه‌ی تیم‌های دانشجویی اعزام شده به مسابقات دیده می‌شود.
وی در پایان صحبت‌هایش از تلاش‌های کمیته‌ی مسابقات دانشکده، دکتر میرامید حاجی‌میرصادقی به عنوان سرپرست تیم دانشگاه و دانشجویان مدال آور قدردانی کرد. 
دکتر میرامید حاجی‌میرصادقی سرپرست تیم اعزامی به مسابقات نیز در خصوص نحوه‌ی انتخاب دانشجویان جهت حضور در این رقابت‌ها گفت: مرحله‌ی مقدماتی این مسابقه با برگزاری آزمون دو روزه‌ای در دانشکده انجام شد و از میان 40 دانشجوی داوطلب مقطع کارشناسی، چهار نفر بالاترین امتیاز را کسب کرده و توسط کمیته‌ی مسابقات جهت اعزام به بیست و ششمین دوره‌ی مسابقات بین المللی دانشجویی ریاضی معرفی شدند. 
وی به سطح بالای مسابقات و تیم‌های شرکت کننده در این رقابت‌ها اشاره کرد و افزود ؛ تیم چهار نفره‌ی دانشگاه صنعتی شریف در آزمونی دو روزه به 10 سوال تشریحی طرح شده پاسخ دادند و در نهایت موفق به کسب دو مدال طلا و دو مدال نقره این مسابقات معتبر شدند.

 


 

Copyright © 2012 Apycom jQuery Menus