حضور هیأتی از دانشگاه سن پترزبورگ در دانشگاه شریف

گسترش تعاملات علمی دانشگاه صنعتی شریف و دانشگاههای روسیه با تخصیص بودجه برای فرصت‌های مطالعاتی‌، پروژه‌های تحقیقاتی مشترک و مبادله دانشجو

به گزارش روابط عمومی، روز یک شنبه 28 بهمن ماه، هیأتی از دانشگاه سن پترزبورگ روسیه متشکل از پروفسور نیکولای گورباچف رئیس این دانشگاه، دکتر سرگی آندریوشن معاون امور بین‌الملل و خانم ماریا گوساروا رئیس دفتر ریاست این دانشگاه به همراه آقایان ایلخوم میرزوف و الکساندر مازیرکا از سفارت روسیه در تهران از دانشگاه صنعتی شریف بازدید نموده و در جلسه ای با دکتر فتوحی رئیس دانشگاه و برخی از اساتید به بحث و تبادل نظر پرداختند.
هیأت روسی پس از بازدید از پژوهشکده علوم و فناوری نانو در جلسه ای که در دفتر رئیس دانشگاه برگزار گردید با فعالیت‌های دانشگاه صنعتی شریف‌ آشنا شدند. همچنین پروفسور نایبی رابط امور بین‌الملل دانشگاه صنعتی شریف با دانشگاه‌های روسی تاریخچه‌ای از دو دانشگاه ارائه نموده و در خصوص امکان ارتقای همکاری‌های مشترک علمی دوجانبه پیشنهاداتی را مطرح نمود.
تخصیص بودجه برای فرصت‌های مطالعاتی‌، پروژه‌های تحقیقاتی مشترک و مبادله دانشجو از جمله مواردی بود که در این نشست مورد بحث و بررسی قرار گرفت.
در ادامه ی این دیدار پروفسور گورباچوف از وجود منابع مالی برای حمایت از پروپوزال‌ها و تحقیقات مشترک خبر داد و گفت: پارک علمی در دانشگاه سن پترزبورگ با امکاناتی به ارزش ۳00 میلیون دلار آمادگی ارائه چنین خدماتی را به محققان برای اجرای پروژه‌های دوجانبه دارد.
شایان ذکر است در حال حاضر یک دانشجوی دانشگاه صنعتی شریف در حال تحصیل در مقطع دکترای رشته شیمی در دانشگاه سن پترزبورگ است و دانشجوی دیگری از دانشکده ی مهندسی هوافضا برای فرصت مطالعاتی عازم این دانشگاه می باشد.


 

 

Copyright © 2012 Apycom jQuery Menus