کسب مدال در مسابقات جهانی ICPC توسط دانشجویان دانشگاه شریف

دانشجویان دانشگاه صنعتی شریف پس از ۱۸ سال موفق به کسب مدال در مسابقات جهانی ICPC شدند.

به گزارش روابط عمومی؛ تیم دانشجویان دانشکده ی مهندسی کامپیوتر دانشگاه صنعتی شریف متشکل از محمدمهدی شکری، سیدپارسا میرطاهری و علی بهجتی، پس از ۱۸ سال موفق شدند در مسابقات جهانی ICPC، رتبه‌ی ۹ و مدال برنز اول این مسابقات را کسب نمایند. همچنین این تیم موفق شد در صدر تیم‌های غرب آسیا قرار گیرد و عنوان قهرمانی منطقه را به خود اختصاص دهد.

مسابقات جهانی برنامه‌نویسی دانش‌جویی ICPC معتبرترین مسابقه‌ی برنامه‌نویسی در سطح جهان و به عنوان المپیک برنامه‌نویسان شناخته می‌شود. مرحله‌ی نهایی مسابقه‌ی جهانی امسال طی روزهای ۱۱ تا ۱۶ فروردین ۱۳۹۸ در کشور پرتغال برگزار شد و ۱۳۵ تیم برتر جهان پس از طی رقابت‌های منطقه‌ای از بین بیش از ۱۷ هزار تیم از ۳۲۰۰ دانشگاه مختلف به این مسابقه‌ راه پیدا کرده بودند. در مرحله‌ی نهایی این مسابقات، تیم دانشگاه صنعتی شریف موفق شد با پشت سر گذاشتن رقبای قدرتمندی همچون دانشگاه‌های پرینستون، هاروارد، آکسفورد و سن‌پترزبورگ به جمع ده تیم برتر مسابقه بپیوندد و مدال برنز این مسابقات را از آن خود کند.

خاطرنشان می شود دکتر حمید ضرابی زاده عضو هیئت علمی دانشکده‌ی مهندسی کامپیوتر به عنوان سرپرست و مربی تیم و امیرکیوان محتشمی از اعضای تیم سال گذشته به عنوان مربی دوم این تیم را همراهی کرده‌اند.
 

Copyright © 2012 Apycom jQuery Menus