آغاز ثبت نام در مدرسه تابستانی کسب و کار شریف

علاقه مندان جهت ثبت نام در سومین دوره مدرسه تابستانی کسب وکار شریف تا 31 خردادماه سال جاری فرصت دارند ثبت نام نمایند.

به گزارش روابط عمومی؛ نشست خبری چهارمین دوره مدرسه تابستانی کسب و کار شریف صبح روز چهارشنبه نهم خردادماه سال جاری با حضور جمعی از خبرنگاران و اصحاب رسانه برگزار شد.

در ابتدای این نشست دکتر فیض بخش عضو هیئت علمی دانشکده مدیریت و اقتصاد دانشگاه صنعتی شریف طی سخنانی گفت: چهارمین دوره مدرسه ي تابستاني كسب و كار شريف در نظر دارد دانش آموزان و دانشجویان را به سمت و سويي ترغيب كند، تا ذهن خود را به صورت منسجم در جهت انتخاب آينده اي موفق تر سوق دهند.
وی گفت: اين مدرسه در نظر دارد تا با آموزش خلاقانه ي اين موضوعات، جوانانی تربيت كند تا بتوانند بدور از فضاي حاكم كه به تست زدن و حفظ دروس دبيرستان و روال عادی فضای دانشگاهی، از آنان كارآفرينان موفق و بلندپرواز آينده را بسازد.
دکتر فیض بخش در رابطه با مزایای مدرسه کسب و کار شریف گفت: فراگیری مهارت‌های کارآفرینی، پرورش خلاقیت، ایده پردازی، کار تیمی و فراگیری رویکردهای حل خلاقانه مسائل، یادگیری برنامه‌ریزی شخصی بلندمدت، تقویت و یادگیری مهارت‌های ارتباطی، ارائه، سخنرانی و فنون مذاکره،عضویت در باشگاه کارآفرینان جوان دفتر گسترش خلاقیت و کارآفرینی دانشگاه صنعتی شریف،آشنایی با مبانی امور مالی و حساب‌داری و تجربه زندگی در محیط دانشگاه ها و آشنایی با رشته های دانشگاهی و مسیر های شغلی توسط دانشجویان برترو اساتید هر رشته از جمله مهم ترین مزایای شرکت در طرح مدرسه کسب و کار شریف است.
وی هدف از برگزاری دوره را ایجاد تحول عمیق در دانش آموزان دانست و افزود: در صدد هستیم با برگزاری مدرسه تابستانی شریف افزایش سطح تفکر و و خلاقیت،گسترش ارتباطات و آشنایی با فضای کسب و کار را برای دانش آموزان مستعد فراهم آوریم.
دکتر فیض بخش این نوید را هم داد که امسال برای اولین بار این مدرسه از مرزهای دانشگاه صنعتی شریف خارج شده و به صورت مجازی در 30 شهر بزرگ کشور نیز راه اندازی شود تا دانش آموزان بتوانند از طریق اینترنت در کلاس ها حضور یابند.
وی از داوطلبان شرکت در این کلاس ها خواست تا با ارسال 90 ثانیه فیلمی که از خود می گیرند علت اینکه میخواند در مدرسه کسب و کار شریف وارد شوند چیست تا داوران بر اساس توضیحاتی که مخاطب ارایه نموده است بتوانند به گزینش نهایی افراد برای حصور در کلاس اقدام نمایند.
وی به يكي ديگر از مزيت هاي بسيار مهم عضويت در كلوپ كارآفرينان جوان دفتر گسترش خلاقیت و کارآفرینی دانشگاه صنعتی شریف هم اشاره کرد و گفت: داشتن كارت عضويت كلوپ مزاياى زيادى مثل امكان شركت توى همايش ها و جشنواره هاى مختلف آتی را برای اعضا به همراه خواهد داشت و كسانى كه موفق به دريافت كارت عضويت ويژه شوند مي توانند براى ايده هاى كار آفرينانه شان به مدت يك سال از خدمات مشاوره اى اساتید دوره بهره مند شوند.
وی در پایان خاطر نشان کرد: برای دانش‌آموزان مستعدی که قابلیت‌ها و توانایی‌های بالقوه‌ای در ارتباط با خلاقیت و کارآفرینی داشته باشند، تعداد محدودی بورسیه برای حضور در این دوره در نظر گرفته شده است. این بورسیه‌ها توسط دانشگاه صنعتی شریف، چند وزرات‌خانه و برخی شرکت‌های بزرگ خصوصی اعطا می‌گردد و‌ از 25% تا 80% از هزینه‌های شرکت در مدرسه تابستانی کسب‌وکار شریف در سال 1397 را پوشش می‌دهند. متقاضیان بهره‌مندی از این امتیاز، مي توانند به‌ صورت فردی از طريق اين سايت و پر كردن فرم پیش ثبت نام جهت بررسی پرونده اقدام نمايند و يا از طريق هماهنگي با مدرسه خود اقدام به ثبت درخواست نمايند.
گفتنی است : علاقه مندان می توانند براي كسب اطلاعات بيشتر مي توانند به سايت مدرسه تابستاني به نشانی www.SharifSummerSchool.com مراجعه نمایند.

 


 

Copyright © 2012 Apycom jQuery Menus