«پیکار» دریچه‌ی ورود علاقه‌مندان حوزه امنیت سیستم‌های رایانه‌ای به بازار کار

آزمایشگاه ایمنی و امنیت نرم‌افزار و سیستم‌ها (S4Lab) در دانشکده مهندسی کامپیوتر دانشگاه صنعتی شریف، به دنبال برگزاری موفق مدرسه‌ی «پرچم»، مسابقه‌ی «پیکار» را با هدف بهبود فضای کسب و کار در حوزه امنیت سیستم‌های رایانه‌ای برگزار می‌کند. 

 به گزارش روابط عمومی، کاربرد روزافزون سیستم‌های رایانه‌ای و تاثیر فراگیر این سیستم‌ها بر جوامع امروز، اهمیت بسیار بالای امن‌سازی این سیستم‌ها را آشکار می‌کند. امری که به دست نیروهای زبده و کارآزموده قابل تحقق است. بنابراین، بازار کار این حوزه بیش از پیش نیازمند چنین افرادی است.
آزمایشگاه S4Lab، به عنوان اولین گام برای دستیابی به این مهم، با حمایت مادی و معنوی مجموعه کافه‌بازار به مدت شش ماه اقدام به برگزاری دوره‌ی آموزشی «پرچم (پرورش و رشد چند ماهه)» نمود. در این دوره در ۸ «منزل»، مهارت‌های لازم برای شرکت در مسابقات فتح پرچم به شرکت کنندگان این دوره به صورت کاملا رایگان آموزش داده شد. همچنین برگزیدگان هر منزل، برنده جوایز ویژه آن منزل شدند.
پس از خاتمه‌ی این دوره، اکنون این آزمایشگاه در تدارک برگزاری یک رقابت مهیج در حوزه‌ی امنیت سیستم‌های رایانه‌ای به نام «پیکار» است.
در این رقابت، تیم‌های شرکت کننده در دو روز با چالش‌های متعددی روبه‌رو خواهند شد که بایستی با تکیه بر آموزه‌های فردی و همچنین خلاقیت، اقدام به حل آن‌ها و کسب امتیاز آن چالش‌ها نمایند. چالش‌های این مسابقه در دسته‌بندی‌های تحلیل شواهد و جرم‌شناسی، مهندسی معکوس برنامه‌های رومیزی و اندروید، بهره‌جویی از سامانه‌های تحت وب و نفوذ به آن‌ها، تحلیل سامانه‌های رمزنگاری و بهره‌جویی از نقاط ضعف آن‌ها، بهره‌جویی از نقاط ضعف سامانه‌های نرم‌افزاری رومیزی یا اندروید ید و یا تلفیقی از دسته‌بندی‌های ذکر شده قرار می‌گیرند.
شایان ذکر است که شرکت کنندگان این رقابت در طول مسابقه، زیر ذره بین حامیان پیکار خواهند بود. حامیان رقابت پیکار، با ارائه موقعیت‌های شغلی مورد نیاز خود در حوزه امنیت سایبری، به شرکت‌کنندگان این مسابقه این فرصت را می‌دهند تا با ارائه عملکرد مطلوب در این رقابت، احتمال استخدام خود در آن شرکت‌ها را بالا ببرند.
این رقابت در تاریخ دوم الی چهارم اردیبهشت ماه ۱۴۰۰ در دو سطح حرفه‌ای و مبتدی (مخصوص دانشجویان کارشناسی و دانش آموزان) برگزار خواهد شد و جوایزی در هر یک از دو سطح به برندگان تعلق خواهد گرفت. علاقه‌مندان برای کسب اطلاعات بیشتر در مورد رقابت‌ها و موقعیت‌های شغلی اعلامی از سمت حامیان، می‌توانند به آدرس peykar.io مراجعه نمایند.

 

Copyright © 2012 Apycom jQuery Menus