کمک 8/6 میلیارد تومانی حامیان و خیرین آموزش عالی کشور به دانشگاه صنعتی شریف

  

مراسم ضیافت افطار دانشگاه صنعتی شریف با حضور حامیان، خیرین و نیکوکاران و با هدف حمایت از دانشگاه صنعتی شریف در راستای حفظ و ارتقای سطح تولید علم، پژوهش و پیشرفت کشور برگزار شد.

 

به گزارش روابط عمومی؛ این مراسم عصر روز چهارشنبه 25 اردیبهشت ماه سال جاری و با حضور حامیان و خیرین آموزش عالی کشور و خانواده آنها در سالن البرز دانشگاه صنعی شریف برگزار شد.

 


در ابتدای این مراسم دکتر فتوحی رئیس دانشگاه ضمن خوشامدگویی به خیرین به اهمیت موضوع وقف و کمک خیرین در دانشگاه‌ها اشاره کرد.
وی گفت: اگر به دانشگاه‌های سرآمد دنیا همچون: هاروارد، ام آی تی و استنفورد نگاه کنیم، که با وجود درآمدهای بالای ارتباط با صنعت و فناوری که دارند اما همیشه از کمک خیرین غافل نبوده‌اند و اغلب به فکر سبد درآمدی متنوع برای دانشگاه هستند.
وی افزود: ما نیز به این موضوع مهم معتقد هستیم و در حال تنوع بخشی به درآمدهای دانشگاهیم و برنامه راهبردی دانشگاه را نیز با چند تم اصلی در این زمینه قرار داده‌ایم.
رئیس دانشگاه صنعتی شریف خاطرنشان کرد: در نظر داریم تا پایان سال 1405 ده درصد از درآمدهای دانشگاه را از محل کمک خیرین تامین نماییم و این در حالی است که تاکید داریم از برند دانشگاه چیزی کم نشود.
دکتر فتوحی تصریح کرد که خیرین به دو صورت می توانند کمک‌های مالی خود را به دانشگاه صنعتی شریف داشته باشند.
وی گفت: مشارکت در پروژه‌های مختلف عمرانی نیمه کاره یا مد نظر خیرین و تجهیز آزمایشگاه‌های پژوهشی و یا اعطای بورس تحصیلی به دانشجویان از یک سو و یا مشارکت در صندوق نیکوکاری شریف که به زودی به استقلال مالی خوبی خواهد رسید از دیگر راه‌های کمک خیرین به دانشگاه خواهد بود.

در ادامه مراسم دکتر مشایخی بنیانگذار دانشکده مدیریت و اقتصاد دانشگاه صنعتی شریف طی سخنانی گفت: متاسفانه دانشگاه صنعتی شریف با کمبود منابع دولتی روبروست و این در حالی است که بودجه سرانه دانشجویان به قیمت ثابت از سال 85 نسبت به سال 95 نصف شده است و اگر این سیر نزولی ادامه پیدا کند چیزی از دانشگاه صنعتی شریف باقی نخواهد ماند.
وی با تاکید بر راه‌های کمک خیرین به دانشگاه صنعتی شریف افزود: صندوق نیکوکاری و سرمایه‌گذاری که منابع آن به صورت علمی توسط متخصصین مدیریت خواهد شد و به اصل مبلغ آن دست نخواهد برد و صرفا سود حاصل از آن را برای حمایت از دانشگاه اختصاص خواهد داده خواهد شد.
دکتر مشایخی اظهار امیدواری کرد: بعد از ده سال شاهد یک صندوق قابل توجه که 1000 میلیارد تومان موجودی دارد، خواهیم بود که به کمک آن دانشگاه و دانشجویان حمایت می شوند.


در ادامه نشست خیرین دکتر مصلی نژاد از خیرین سرآمد آموزش عالی کشور طی سخنانی به نیازها و مشکلات دانشگاه صنعتی شریف اشاره کرد و گفت: نیاز به تجهیز و به روز شدن کلاس‌های درس دانشگاه برای ابتدای سال تحصیلی، معضل مسکن اساتید جوان که بعضا با وجود علاقه به دانشگاه صنعتی شریف سبب بازگشت آنها به خارج از کشور می‌شود و تجهیز دانشکده مهندسی و علم مواد که در حال حاضر در مرحله فنداسیون است.
وی در ادامه افزود: حمایت از آموزش و پرورش و آموزش عالی در هر کشور، سرمایه‌گذاری برای آیندگان است و با این کار هزینه تأمین امنیت برای آیندگان را کاهش می‌دهیم و اگر از این مهم غافل شویم نسل آینده ما را هرگز نخواهد بخشید.
دکتر مصلی نژاد با تاکید بر اصل شفاف سازی هزینه‌ها و کمک خیرین در بنیاد شریف گفت: در هیئت مدیره جدید بنیاد شریف تصمیم گرفتیم سایتی راه‌اندازی کنیم که نیکوکاران بتوانند به سهولت با دیدن محل هزینه‌ کرد ریال به ریال کمک های خود را دیده و هر شب به راحتی بخوابند و بدانند پولی که به‌ جای خرید والیوم، به دانشگاه دادند، کجا هزینه شده است و آرامش بگیرند.
خاطر نشان می‌شود: در ادامه برنامه ضیافت افطار امسال در دانشگاه صنعتی شریف خیرین و نیکوکاران در مجموع مبلغ 8/6 میلیارد تومان به دانشگاه صنعتی شریف کمک کردند.
گفتنی است: در جلسه روز چهارشنبه خیرین دانشگاه مبلغ 5 میلیارد تومان از سوی بنیاد فرهنگی مصلی نژاد جهت تجهیز کلاس‌های درس دانشگاه هدیه شد و مبلغ 3/6 میلیارد تومان نیز برای کمک به صندوق نیکوکاری شریف توسط خیرین اهدا گردید که با رقم 1/4 میلیارد قبلی، موجودی صندوق به 5 میلیارد تومان رسید.
همچنین در این مراسم زمینی به ارزش تقریبی 10 میلیارد تومان از سوی خانواده مرحوم آق بابا به دانشگاه صنعتی شریف اهدا گردید و اعتبار 250 میلیونی برای خرید تابلو های برق ساختمان های در حال ساخت دانشگاه و کمک 250 میلیونی برای بورسیه دانشجویان تحصیلات تکمیلی دانشکده مهندسی عمران بنام مرحوم گل افشانی به تایید رسید.
 

 

 

Copyright © 2012 Apycom jQuery Menus