محفل باشکوه قرآن کریم

معاونت فرهنگی و اجتماعی دانشگاه صنعتی شریف به برکت ماه مبارک رمضان و همزمان بامیلاد مبارک امام حسن مجتبی، محفل با شکوه قرآن کریم را با حضور اساتید و مفاخربین المللی و قاریان ممتاز برگزار می‌نماید.

این محفل با همکاری موسسه فرهنگی قرآن و عترت نورالهدی،هیئت الزهرا و کانون قرآن دانشگاه روز سه شنبه 31 اردیبهشت 98 از ساعت 18 تا 20 در مسجد دانشگاه برگزار می‌شود.
لادن سلطان پناه مسئول برنامه ریزی این محفل،ترويج فرهنگ قرآنی و تدبر و تأمل در آیات الهی را اولین هدف محافل قرآنی دانسته و گفت: این محافل باعث ترویج سبک زندگی اسلامی می‌شود.
وی ضمن بیان اینکه برگزاری این محافل برکات و اهداف زیادی دارد که ترویج فرهنگ قرآنی و تدبر در آیات الهی مهم‌ترین آنها هستند، بیان داشت: با ترویج قرآن در بین اقشار مختلف جامعه بویژه در دانشگاه‌ها و در بین جوانان ضمن کسب آرامش درونی می‌توانیم در برابر معضلات اجتماعی ایمن شویم.
وی افزود: قرآن، الگوی بشر و کتابی برای تمام اعصار است و در تمام زمینه‌های زندگی بشری اعم از علم، فرهنگ، اجتماع، تربیت، معنویات و ... برنامه مدون دارد که عنایت و عمل به آیات الهی می‌تواند ما را سعادتمند سازد.
سلطان پناه گفت: برگزاری محافل قرآنی موجب آرامش روانی و رشد معنوی در انسان شده و سپری در برابر استرس‌ها و معصیت‌هاست بویژه اگرصرفا تلاوت و قرائت قرآن مدنظر نبوده و تامل در معنا و عمل به قرآن کریم اساس زندگی ما باشد از برکات و اثرات این منبع غنی الهی برخوردار خواهیم بود.
وی با بیان اینکه محفل نورانی انس با قرآن فضای دانشگاه را نورانی و روحانی خواهد کرد، ابراز داشت: برگزاری پیوسته این محافل در سطوح مختلف می‌تواند آثار معنوی کلام نور و ترویج فرهنگ قرآنی را به خصوص در بین دانشجویان به دنبال داشته باشد.
وی خاطرنشان کرد: قرآن همواره جزء ارکان برنامه‌های معاونت فرهنگی بوده و از اولویت و معنویت خاصی برخوردار است و باید محافل انس با قرآن، نشست‌های تخصصی و سخنرانی‌های مرتبط با قرآن افزایش داده شود تا از آنها درس زندگی بیاموزیم.
شایان ذکر است، علاوه بر حضور و قرائت اساتید بین‌المللی در محفل نور، تعدادی از دانشجویان دانشگاه شریف که قاریان برجسته و ممتاز کشوری هستند در محضر اساتید قرائت خواهند داشت. اجرای تواشیح گروه بین المللی طه و اجرای برنامه های محفل قرآن کریم توسط استاد محمدهادی صلح جو، قاری ممتاز کشور و مجری شبکه قرآن صدا وسیما و مسابقه قرآنی و اهدای هدایا به برندگان از دیگر برنامه‌های محفل قرآن خواهد بود.
 

Copyright © 2012 Apycom jQuery Menus