تقدیر از برترین های اولین نانو استارتاپ کشور در دانشگاه صنعتی شریف

"اولین نانو استارتاپ کشور در حوزه ی آب" به میزبانی دانشگاه صنعتی شریف و با تقدیر از برترین های این رویداد به کار خود پایان داد.

به گزارش روابط عمومی؛ اختتامیه اولین نانو استارتاپ کشور در حوزه ی آب، صبح روز شنبه سی و یکم تیرماه سال جاری در دانشگاه صنعتی شریف برگزار شد.


در ابتدای این برنامه دکتر هرمزی نژاد مدیر پژوهشی دانشگاه صنعتی شریف طی سخنانی به مقوله دانش تا ارزش اشاره کرد و افزود: استارتاپ یکی از حلقه های مهم در این زنجیره است و خوشبختانه دانشگاه صنعتی شریف در بحث استارتاپ ها پیشرو سایر دانشگاه های کشور بوده است. وی افزود: این اولین رویداد در بحث نانو است که به درستی بحث آب در آن مطرح شده است و خوشحالیم اولین بار این رویداد مهم در دانشگاه صنعتی شریف رقم خورده است.
در ادامه این برنامه دکتر سرکار دبیر ستاد ویژه توسعه فناوری نانو کشور طی سخنانی گفت: وقتی سخن از ایران به میان می آید نا خودآگاه ذهن به سمت منابع نفتی، زعفران، فرش و... میرود. این در حالی است که ظرفیت و شایستگی کشور ما به مراتب بالاتر از این می باشد.


وی گفت: باید تلاش کنیم از اقتصاد خام به اقتصاد دانش بنیان برسیم چرا که هم اکنون در بسیاری از کشورهای پیشرفته، مرزهای اقتصاد دانش بنیان هم گذرانده و به اقتصاد مبتنی بر خلاقیت و نو آوری رسیده اند.
دکتر سرکار افزود: مبنای اقتصاد دانش بنیان، شرکت های دانش بنیان هستند و خاستگاه اصلی آنها دانشگاه ها می باشد که تولید علم در آن رخ می دهد.
دبیر ستاد توسعه فناوری نانو کشور در ادامه افزود: ما در کشور دو دهه را در رابطه با تولید علم و توسعه دانش سپری کردیم .
وی گفت:20 سال پیش استادی که مقاله IsI ارائه داده بود انگشت شمار بود و امروز تعداد دانشجویانی که مقاله IsI ارایه کرده اند بیشمار است و شاهد وضعیت خوبی در این زمینه هستیم و وقت آن رسیده بیشتر بر روی کیفیت تولید علم تمرکز داشته باشیم.
وی تبدیل علم به ثروت را نیم چرخه ای دانست که هنوز تجربه زیادی در مورد آن در کشور وجود ندارد و باید زمینه و زیست بوم تبدیل علم به تکنولوژی را در کشور فراهیم آوریم.
وی تاکید کرد سعی کنیم دانشجویانی توانمند بار بیاوریم و برنامه های خاصی برای توانمند سازی دانشجویان و فارغ التحصیلان دانشگاه ها ایجاد نماییم. چرا که فارغ التحصیل عالم کافی نیست و باید جرات و جسارت را به فارغ التحصیلان داد تا به خلاقیت رسیده و منشا تحول و حرکت در کشور شوند.
گفتنی است : در خاتمه این برنامه از تعداد 60 نفر از بهترین های فناوری نانو کشور و 7 تیم برتر در این زمینه تقدیر شد. همچنین از دانشگاه صنعتی شریف نیز به پاس برگزاری این مسابقات با اهدای لوحی تقدیر گردید.
 

 

 

Copyright © 2012 Apycom jQuery Menus