آغاز به کار دهمین مسابقه «نبرد هوش مصنوعی شریف» در دانشگاه شریف

در دهمین دوره از مسابقات «نبرد هوش مصنوعی شریف» دانشجویان و دانش آموزان از سراسر کشور در دانشگاه صنعتی شریف به رقابت پرداختند.

به گزارش روابط عمومی؛ دهمین دوره از مسابقات «نبرد هوش مصنوعی شریف» امروز چهارشنبه 16 اسفندماه سال جاری با حضور دانشجویان و دانش آموزان سراسر کشور، در محل دانشکده مهندسی کامپیوترِ دانشگاه صنعتی شریف شروع بکار کرد.
بنا بر این گزارش؛ دهمین دوره‌‌ی مسابقه‌ی نبرد هوش مصنوعی شریف« Sharif AI Challenge2018 »، پس از برگزاری نه دوره متوالی و موفق توسط انجمن علمی دانشکده مهندسی کامپیوتر(SSC)، امسال نیز در دانشگاه صنعتی شریف برگزار گردید. 
خاطرنشان می شود؛ هدف از برگزاری مسابقه «نبرد هوش مصنوعی شریف»، سنجش توانایی شرکت‌کنندگان در زمینه برنامه‌نویسی و نگاهی به توانایی تیم‌ها در پیاده‌سازی و استفاده از الگوریتم‌های هوش مصنوعی ست.
همچنین در این مسابقه رقابت تیم‌های شرکت‌کننده با هم در یک بازیِ طراحی شده توسط تیم فنی، با استفاده از برنامه‌نویسی توسط یکی از سه زبان مسابقه یعنی جاوا، پایتون و سی‌پلاس‌پلاس صورت می گیرد.
شایان ذکر است؛ دهمین دوره از مسابقات «نبرد هوش مصنوعی شریف» در مرحله ی اول خود با 1100 شرکت کننده در قالب 304 تیم بصورت غیر حضوری برگزار شد و 144 شرکت کننده به مرحله نهایی راه یافتند که در قالب 48 تیم از سراسر کشور رقابت می کنند. این مسابقه روز پنج شنبه هفدهم اسفند ماه سال جاری با معرفی تیم های برگزیده به کار خود پایان می دهد.

 


 

Copyright © 2012 Apycom jQuery Menus