حضور هیأتی عالی رتبه از دانشگاه STU عراق در دانشگاه شریف

رئیس و معاونین دانشگاه STU عراق ضمن حضور در دانشگاه صنعتی شریف در زمینه گسترش همکاری های میان دو دانشگاه به مذاکره پرداختند.

به گزارش روابط عمومی، روز یکشنبه ۲۴ تیرماه، هیأتی عالی رتبه از دانشگاه STU کشور عراق ضمن حضور در دانشگاه صنعتی شریف با مسئولین دانشگاه به بحث و مذاکره پرداختند.. این هیأت متشکل از دکتر مظفر الظهیری، رئیس دانشگاه، دکتر رفعت السنجری، معاون این دانشگاه، دکتر هدا القیم، مدیر دفتر روابط فرهنگی دانشگاه، دکتر حامد نجیم، مدیر دفتر خدمات دانشگاه، آقای علی جواد، مدیر مرکز IT، آقای ماهر الشمخانی، مدیر مرکز اشتغال و ادامه تحصیل، و آقای معین محسن الربیعی، متخصص IT این دانشگاه بود. در طرف مقابل، دکتر فتوحی. ریاست دانشگاه، دکتر سیم چی، مدیر امور بین الملل، دکتر غفاری، رئیس پردیس بین الملل کیش دانشگاه، دکتر خوئی، معاون پردیس بین الملل کیش، دکتر جاهد، مدیر دفتر دانشجویان بین الملل، دکتر ربیعی، رئیس AICT و دکتر اسدی، رئیس مرکز فناوری اطلاعات دانشگاه صنعتی شریف به میزبانی این هیأت عراقی پرداختند.
پس از معرفی دانشگاه صنعتی شریف و دانشگاه STU توسط رؤسای دو دانشگاه، طرفین به بحث حول راه های گسترش همکاری ها پرداختند. موضوعاتی چون ارائه دوره های دکتری برای مربیان دانشگاه STU، ارائه دوره های حرفه ای برای متخصصین صنایع کشور عراق، برنامه های تبادل دانشجو و استاد، ارائه خدمات پیشرفته فناوری اطلاعات به دانشگاه STU، تأسیس و ارائه دوره های آموزشی در دانشگاه STU، انجام پروژه های مشترک در زمینه های مورد نیاز دو کشور از جمله نفت و گاز و مدیریت آب و امکان برگزاری دوره های مدرک دوگانه در جزیره کیش از جمله مواردی بود که در این جلسه به بحث گذاشته شد. دکتر جاهد و دکتر غفاری همچنین از بورس های تحصیلی موجود برای دانشجویان عراقی صبحت کردند و ابراز امیدواری کردند که دانشجویان عراقی بیشتری برای استفاده از این بورس ها و تحصیل در دانشگاه شریف اقدام نمایند. 
در انتها تفاهم نامه همکاری ای نیز بین دو دانشگاه توسط دکتر فتوحی و دکتر الظهیری به امضا رسید. در این تفاهم نامه گسترش همکاری های دو دانشگاه در قالب جابه جایی استاد و دانشجو، انجام پروژه های مشترک مورد علاقه طرفین و برگزاری همایش های علمی مشترک مورد تأکید قرارگرفته است.
پس از این جلسه، این هیأت همچنین بازدیدی از مجتمع خدمات فناوری دانشگاه به عمل آوردند و از نزدیک با ساز و کارها و دستاوردهای این مرکز آشنا شدند. 
گفتنی است که دانشگاه STU عراق دانشگاهی تازه تأسیس است که ۱۷ هزار دانشجو و دو هزار عضو هیأت علمی دارد. به علاوه همکاری با دانشگاه های کشور عراق در قالب جذب دانشجو، انجام پروژه های مشترک در حوزه های مورد نیاز دو کشور مانند مدیریت آب، محیط زیست و نفت و گاز، ارائه خدمات آموزشی مانند تأسیس دوره های تحصیلات تکمیلی و ارائه خدمات پژوهشی مانند خدمات آزمایشگاهی از جمله اولویت های شریف در فعالیت های بین الملل در منطقه است.


 

 

Copyright © 2012 Apycom jQuery Menus