پیـام رئیس دانشگاه به مناسبت روز دانشجو

دکتر فتوحی رئیس دانشگاه، در پیامی روز دانشجو را به دانشجویان دانشگاه صنعتی شریف تبریک گفت.

 

متن این پیام بدین شرح است:

ریزش آخرین برگ‌های پاییزی بار دیگر ما را در آستانه سالگرد یکی از روزهای ویژه و نقاط عطف تاریخ معاصرمان قرار داده است. جایی که آرمان‌خواهی دانشجویان توانست فضای کشور را بگشاید و امتداد فداکاری دانشجویان مؤمن و میهن‌دوست، نامی را برازنده شانزدهمین روز آذرماه کرد که در تاریخ معاصر و در قلب ما ایرانیان حک شد. شهدای 16 آذر 1332 نشان دادند بیداری و خروش دانشجویان در فصل سرد استعمار و استبداد، می‌تواند خون گرم در رگ‌های یک ملت بدواند و مسیر تاریخ را عوض کند.
دانشجویان عزیز دانشگاه صنعتی شریف و سرمایه‌های ارزشمند ایران اسلامی، افتخار دارم که بعنوان یک خدمت‌گزار در نظام جمهوری اسلامی ایران این روز را گرامی داشته و به شما عزیزان تهنیت بگویم. 
فرزندان گرانمایه، به شما آینده‌سازان کشورمان که هم‌اکنون بهار زندگی خود را تجربه می‌کنید توصیه می‌کنم در جامعه، حضوری فعال داشته باشید؛ بر آگاهی خود بیفزایید و فعالیت‌های اصیل دانشجویی خود را هوشیارانه در چارچوب قانون حفظ کنید. تلاش‌های قانونی، قاعده‌مند و سازنده شما برای حضور در عرصه‌های مختلف سیاسی، فرهنگی، اجتماعی و صنفی در کنار فعالیت‌های تراز اول علمی که شاخصه خانواده دانشگاه صنعتی شریف است، می‌تواند موجب رشد بیشتر شما شده و مورد حمایت مسئولین دانشگاه، دولت و نظام باشد.
در انتها یاد دانشجویان شهید این روز بزرگ و شهیدان دانشجوی دانشگاه صنعتی شریف را گرامی داشته و امیدوارم جنبش دانشجویی از میراث این عزیزان به‌شایستگی محافظت نموده و موجب تقویت و اثرگذاری بیشتر دانشجویان در تعالی کشور و میهن اسلامی باشد.

 

                                                                                                                                محمود فتوحی فیروز آباد
                                                                                                                                        رئيس دانشگاه صنعتی شریف
 

Copyright © 2012 Apycom jQuery Menus