پذیرش یک مقاله از دانشگاه شریف برای اولین بار در کنفرانس بین المللی STOC

برای اولین بار مقاله ای از ایران توسط مهدی صفرنژاد بروجنی دانشجوی دکتری دانشکده مهندسی کامپیوتر دانشگاه صنعتی شریف در پنجاه و یکمین دوره از کنفرانس ACM Symposium on Theory of Computing به‌عنوان یکی از مهم‌ترین رویدادهای علوم نظری کامپیوتر دنیا ارائه خواهد شد.

به گزارش روابط عمومی؛ مهدی صفرنژاد بروجنی دانشجوی دکتری دانشکدۀ مهندسی کامپیوتر دانشگاه صنعتی شریف مقاله ی خود را با عنوان «حل بهینۀ تقریبی فاصلۀ ویرایش درختی در زمان مربعی» در پنجاه و یکمین دوره از کنفرانس ACM Symposium on Theory of Computing که در کشور آمریکا برگزار می شود، ارائه خواهد کرد.

مقاله پذیرفته شده توسط مهدی صفرنژاد به‌عنوان بخشی از موضوع پایان‌نامه دکتری وی به راهنمایی دکتر محمد قدسی نگارش شده است. همچنین در این مقاله دکتر محمدتقی حاجی‌آقایی و دکتر سعید صدیقین از دانشگاه مریلند همکاری داشتند. 
در این مقاله یک الگوریتم تقریبی برای مقایسۀ دو ساختار درختی ارائه شده است که نسبت به الگوریتم‌های قبلی بسیار سریع‌تر است. مسئلۀ مقایسۀ ساختارهای درختی در بیوانفورماتیک (برای مقایسۀ دو ساختار RNA)، مقایسۀ دو XML، پردازش تصویر بهینه‌سازی در کامپایلرها کاربرد دارد. نسخه کامل این مقاله شامل ۵۰ صفحه است که نسخۀ چاپ شده در کنفرانس خلاصۀ ۱۲ صفحه‌ای از آن است.

گفتنی است پنجاه و یکمین دوره از کنفرانس ACM Symposium on Theory of Computing به‌عنوان یکی از مهم‌ترین رویدادهای علوم نظری کامپیوتر در ایالت آریزونای امریکا در حال برگزاری است با این تفاوت که امسال برای اولین بار یک مقاله از ایران در این کنفرانس ارائه شده است.
خاطرنشان می‌شود؛ بسیاری از شاخه‌های کنونی علوم و مهندسی کامپیوتر برای اولین بار در این کنفرانس که به STOC معروف است مطرح شده‌اند که از آن جمله می‌توان به مسئلۀ P و NP در پیچیدگی محاسبات، طراحی مکانیزم در نظریۀ بازی‌ها، جست‌وجوی گروور در الگوریتم‌های کوانتومی، تحلیل هموار الگوریتم‌ها و استراتژی تقسیم و حل در طراحی الگوریتم اشاره کرد که هر کدام پس از آن به یک شاخۀ پژوهشی تبدیل شدند.


لینک دسترسی به مقاله: https://dl.acm.org/citation.cfm?id=3316388

 


 

Copyright © 2012 Apycom jQuery Menus