حضور رئیس و معاون آموزشی دانشگاه در نشست دانشگاه های برتر ایران و ترکیه

دکتر فتوحی و دکتر رشتچیان طی سفری دو روزه به استانبول در نشست دانشگاه های برتر ایران و ترکیه شرکت کردند.

به گزارش روابط عمومی، در سفری که در روزهای ۲۱ تا ۲۲ تیرماه به کشور ترکیه انجام گرفت، دکتر فتوحی رئیس دانشگاه به همراه دکتر رشتچیان، معاون آموزشی و تحصیلات تکمیلی، در نشست دانشگاه های برتر ایران و ترکیه شرکت کردند. در این نشست که با برنامه ریزی دانشگاه تبریز، ریاست کارگروه ملی همکاری های علمی بین المللی با کشور ترکیه، انجام پذیرفت، ۱۱ دانشگاه سطح یک و دو ایران شرکت نمودند.
براساس این گزارش، دانشگاه آیدین استانبول میزبان این نشست دو روزه میان دانشگاه های ایران و ترکیه بوده است. مذاکره جهت گسترش همکاری های علمی با کشور ترکیه و پیگیری و تعمیق همکاری های موجود از جمله نتایج این سفر عنوان و به طور خاص، تبادل استاد و دانشجو و برنامه های آموزشی و پژوهشی مشترک از اولویت های مورد مذاکره طرف های ایرانی و ترکی در این نشست بوده است.
در حاشیه ی این سفر دکتر فتوحی و دکتر رشتچیان بازدیدی از دانشگاه فنی قبزه و شعبه توییتاک قبزه به عمل آوردند. این بازدید پیروی بازدید سال گذشته هیأتی عالی رتبه از دانشگاه قبزه از دانشگاه صنعتی شریف و جهت عملیاتی سازی تفاهم نامه منعقدشده صورت گرفته است.
شایان ذکر است که در نشست دانشگاه های برتر ایران و ترکیه علاوه بر دانشگاه صنعتی شریف، رؤسای دانشگاه های تهران، امیرکبیر، علم و صنعت، تربیت مدرس، خواجه نصیر، علامه طباطبایی، اصفهان، شیراز، مشهد و تبریز حضور داشتند.
گفتنی است؛ دانشگاه شریف هم اکنون با ۷ دانشگاه ترکیه تفاهم نامه همکاری امضا نموده است که ۵ تفاهم نامه در قالب دوره های تبادل دانشجو و پروژه های مشترک عملیاتی سازی شده است. به علاوه دانشگاه صنعتی شریف در سال گذشته در نمایشگاه بین المللی آموزش عالی یوری ۲۰۱۸ استانبول شرکت نمود و به معرفی دستاوردهای این دانشگاه و برقراری ارتباط با دیگر دانشگاه های منطقه پرداخت.

 


 

Copyright © 2012 Apycom jQuery Menus