حضور وزیر علوم و فناوری سوئیس در دانشگاه صنعتی شریف

وزیر علوم و فناوری کشور سوئیس در رأس هیأتی عالی رتبه از دانشگاه صنعتی شریف بازدید نمود و در جلسه ای با مسئولین دانشگاه در خصوص گسترش همکاری های علمی به مذاکره پرداختند.

به گزارش روابط عمومی، هیأتی عالی رتبه از کشور سوئیس ضمن حضور و بازدی از دانشگاه صنعتی شریف با مسئولین این دانشگاه دیدار داشتند.
این هیأت متشکل از آقای امبروگیو، وزیر علوم و فناوری سوئیس، آقای لایتنر، سفیر سوئیس در تهران و جمعی از نمایندگان بنیاد ملی علوم سوئیس، دانشگاه EPFL، دانشگاه ETH، دانشگاه ژنو و تعدادی دیگر از نهادهای برجسته علمی این کشور با دکتر فتوحی، ریاست دانشگاه، دکتر موحدی، معاون پژوهش و فناوری، دکتر سیم چی، مدیر امور بین الملل، دکتر مختاری، مدیر ارتباط با صنعت و تعدادی از اساتید دانشگاه به بحث و تبادل نظر پرداختند.
در این جلسه، پس از معرفی کوتاه توسط آقای دکتر امبروگیو، وزیر علوم و فناوری سوئیس، دکتر مختاری، دکتر مقیم و دکتر حسینی به معرفی فعالیت های مطرح پژوهشی دانشگاه صنعتی شریف پرداختند. در طرف مقابل نیز، دکتر رایچنر، دکتر الکساندر حجازی، و دکتر گاردنگی به معرفی فعالیت های مؤسسات سوئیسی حاضر در جلسه پرداختند.
پس از مذاکرات و معرفی امکانات و قابلیت های دانشگاه صنعتی شریف و مؤسسات سوئیسی، طرفین ابراز امیدواری کردند که همکاری های شریف با این مؤسسات در قالب تبادل استاد و دانشجو، پروژه های مشترک و دوره های مشترک گسترش یابد.
پس از این جلسه هیأت سوئیسی بازدیدی از پژوهشکده علم و فناوری نانو و پژوهشکده زیست فناوری دانشگاه داشته و از نزدیک با برخی از فعالیت های پژوهشی برجسته دانشگاه صنعتی شریف آشنا شدند.
شایان ذکر است که دانشگاه صنعتی شریف هم اکنون با دو دانشگاه برجسته EPFL و ETH از کشور سوئیس تفاهم نامه همکاری امضا نموده است.

 


 

 

Copyright © 2012 Apycom jQuery Menus