جشن دانش آموختگی 2522 فارغ التحصیل دانشگاه صنعتی شریف برگزار شد

مراسم دانش آموختگی سال تحصیلی 96-95 فارغ التحصیلان دانشگاه صنعتی شریف روز پنج شنبه 20 اردیبهشت ماه سال جاری در محل سالن تربیت بدنی استاد جباری برگزار شد.

 

به گزارش روابط عمومی، مراسم فارغ‌التحصيلي دانش‏ آموختگان سال تحصیلی 96-1395 دانشگاه صنعتی شریف با هدف ایجاد فضایی به یادماندنی و با حضور فارغ التحصیلان، خانواده‌های آنان، اساتید و مسئولین دانشگاه برگزار شد.


در ابتدای این برنامه دکتر رشتچیان معاون آموزش و تحصیلات تکمیلی دانشگاه طی سخنانی ضمن تبریک به فارغ التحصیلان گفت: امروز شاهد دانش آموختگی 1005 نفر در مقطع کارشناسی، 1368 نفر در مقطع کارشناسی ارشد و 149 نفر در مقطع دکتری هستیم که در مجموع تعداد 2522 نفر فارغ التحصیل خواهیم داشت.
وی افزود: بدین ترتیب تعداد کل دانش آموختگان دانشگاه صنعتی شریف از ابتدای تاسیس تا به امروز 55684 نفر می باشد.
دکتر رشتچیان در ادامه به تربیت 1829 نفر دانش آموخته در مقطع دکتری تا به امروز اشاره کرد و افزود: دانشگاه صنعتی شریف دانشگاهی پیشرو در امر آموزش و پژوهش در سطح کشور شناخته شده است و مسیر هوشمندانه ای از دانش تا ارزش را که شامل: آموزش در سطح بین المللی با توجه به رویکرد نیاز داخلی، پژوهش کیفی با استانداردهای بالا، توسعه فناوری، توسعه محصول، تجاری سازی و پرداختن به انجام مسولیت اجتماعی در قبال جامعه را در برنامه اصلی خود برای نیل به اهداف خود گنجانده است.


در ادامه برنامه دکتر فتوحی ریاست دانشگاه طی سخنانی گفت: دانشگاه صنعتی شریف این افتخار را دارد که به عنوان اولین دانشگاه تخصصی در کشور نه تنها در تربیت نخبگان و فارغ التحصیلان کارآمد و راهبران صنعتی کشور نقش ویژه ای را ایفا نموده بلکه با انجام طرح های پژوهشی و صنعتی برای خود کفایی کشور طی نیم قرن گذشته تاثیر جدی داشته است.
رییس دانشگاه صنعتی شریف در ادامه افزود: دانشگاه صنعتی شریف با داشتن 12000دانشجو و 450 عضو هیات علمی یک نیروی عظیم علمی در کشور محسوب می شود .
دکتر فتوحی خطاب به فارغ التحصیلان گفت: باید در ساختن این سرزمین و آینده آن تلاش کنید و با اخلاق اجتماعی و حرفه ای متعالی نام زیبای شریف را درخشان تر نمایید و سفیران خوبی برای این دانشگاه باشید.


در ادامه برنامه دکتر دور علی از اعضای هیئت علمی دانشکده مهندسی مکانیک دانشگاه طی سخنانی به ذکر خاطراتی از دوران کودکی، جوانی و دانشجویی خود پرداخت و با بیان نکاتی تجربیات خود را از کار و تحصیل با فارغ التحصیلان در میان گذاشت.
وی گفت: فارغ التحصلی به منزله پایان راه نیست و شما در ابتدای یک راه طولانی هستید و باید سعی و تلاش خود را از امروز مضاعف نمایید تا با کمک شما شاهد پیشرفت و آبادانی هر چه بیشتر ایران عزیزمان باشیم.
در ادامه برنامه نیز مهندس کشاورز فارغ التحصیل دانشگاه صنعتی شریف و مدیر عامل شرکت کروز ضمن تبریک به فارغ التحصیلان و خانواده آنها گفت: شرط اول برای موفقیت جمع گرایی است و باید برای نیل به اهداف به شناخت جامعی از کشور و دنیا رسید .
وی افزود: من افتخار می کنم که یک شریفی هستم و یک مدرک لیسانس شریف را با هزاران مدرک دکتری برخی از دانشگاه ها عوض نمی کنم.
خاطر نشان می شود: در ادامه برنامه با هدف قدردانی از مقام معلم از اساتيد برتر آموزشی دانشكده‌ها تقدیر شد. همچنین به كليه فارغ‌التحصيلان مقطع دكتري و دانش آموختگان برتر هر دانشکده در مقطع کارشناسی و کارشناسی ارشد هدايايی اهدا گردید. همچین اجرای قطعات موسیقی توسط گروه موسیقی سالار عقیلی نیز از دیگر بخش های این برنامه بود.
گفتنی است: در مراسم فارغ التحصیلی امسال بیشترین تعداد فارغ التحصیل مربوط به دانشکده مهندسی برق با تعداد 326 نفر و کمترین میزان مربوط به پژوهشکده علوم و فناوری نانو با تعداد 7 نفر بود.

گزارش تصویری

 

Copyright © 2012 Apycom jQuery Menus