پیام تبریک معاون پژوهش و فناوری دانشگاه به مناسبت هفته پژوهش

دکتر محمدرضا موحدی معاون پژوهش و فناوری دانشگاه در پیامی ضمن تبریک هفته پژوهش و فناوری، به برخی از فعالیت های پژوهشی انجام شده در دانشگاه صنعتی شریف اشاره کرد.

هفته پژوهش فرصت مغتنمی براي تقدير از تلاش‌های پژوهشگران سختكوش دانشگاه و تشريح دستاوردهای خانواده بزرگ شریف در حوزه پژوهش و فناوری است. هر چند حاصل و دستاوردهاي تلاش يك ساله دانشگاه صنعتي شريف در حوزه پژوهش و فناوري چيزي نيست كه در فرصت كوتاه برنامه‌هاي هفته پژوهش قابل ارايه كامل و دقيق باشد.

در اين گفتار كوتاه، جا دارد به چند مورد از رئوس فعاليت‌هاي انجام شده در حوزه معاونت پژوهش و فناوري در يك سالي كه گذشت مختصراً اشاره شود. سال گذشته با ايجاد و راه اندازي دفتر ثبت اختراعات دانشگاه گام بزرگي در راستاي حراست از دانش ايجاد شده در دانشگاه و متعاقل آن بهره‌مندي مادي و معنوي از توليدات علمي برداشته شد. برنامه بازاريابي فعال كه دو سال پيش نهال نوپايي بود امروز در حال به بار نشستن است و نمود آن را مي‌توان در انعقاد قراردادهاي سال جاري ديد. برنامه گرنت پس از چند سال استمرار، دستاوردهايي در راستاي فروش فناوري حاصل از تحقيقات ثبت نمود و نشان داد ابزار مناسبي براي جهت‌دهي به پژوهش‌های کاربردی است. پارک علم و فناوری در سال دوم فعالیت خود علاوه بر پذيرش حدود 30 شركت بلوغ يافته، موفق به همکاری با بخش خصوصی براي استقرار 120 شرکت فناور در آینده نزدیک در ساختمان در حال احداث شد. ارزيابي نتايج طرح ساماندهي پژوهشكده‌هاي دانشگاه در جلسه اخير شوراي دانشگاه نيز، گامي در راستاي تقويت و حمايت از پژوهش‌هاي كاربردي در راستاي حل نياز كشور را رقم زده است.

معاونت پژوهش و فناوري به عنوان مجموعه‌ای برای سازمان‌دهی و پشتیبانی فعالیت‌های دانشگاه در حوزه پژوهش و فناوري، با این هدف که دستاوردهای پژوهشگران دانشگاه هرچه پربارتر گردد تلاش خود را برآن نهاده که بيش از پيش در امر پشتیبانی و جهت‌دهي تحقيقاتي اعضاي هيات علمي، پژوهشگران و دانشجویان دانشگاه صنعتی شریف توفيق يابد. برای همه عزیزان پژوهشگر دانشگاه آرزوی توفیق روزافزون دارم.

در آستانه هفته پژوهش، مقدمه اين پيام عرض تبريك و خدا قوت به همه پژوهشگران سختكوش دانشگاه صنعتي شريف است. هفته پژوهش فرصت مغتنمی براي تقدير از اين تلاش‌ها و تشريح دستاوردهای خانواده بزرگ شریف در حوزه تحقیق و توسعه پژوهش و فناوری است. هر چند حاصل و دستاوردهاي تلاش يك ساله دانشگاه صنعتي شريف در حوزه پژوهش و فناوري چيزي نيست كه در فرصت كوتاه برنامه‌هاي هفته پژوهش قابل ارايه كامل و دقيق باشد.

محمدرضا موحدي
معاون پژوهش و فناوري

Copyright © 2012 Apycom jQuery Menus