درخشش دانشجویان دانشگاه صنعتی شریف در مسابقات جهانی ریاضی

دانشجویان دانشگاه صنعتی شریف با کسب دو مدال طلا (جایزه اول)، دو مدال نقره (جایزه دوم) و دومدال برنز(جایزه سوم) رتبه هجدهم بیست و پنجمین دوره ی مسابقات بین المللی ریاضی IMC را به خود اختصاص دادند.

 

به گزارش روابط عمومی؛ تیم شش نفره ی ریاضی دانشگاه صنعتی شریف به سرپرستی دکتر امیر جعفری موفق به کسب رتبه هجدهم در بیست و پنجمین مسابقات بین المللی ریاضی(IMC) شد.
مسابقاتIMC از معتبرترین مسابقات بین‌المللی ریاضی در سطح دانشجویی است و همه ساله تیم‌هایی از برترین دانشگاه‌های جهان در این مسابقه به رقابت می‌پردازند.
بنا بر این گزارش؛ مجتبی زارع بیدکی و سید علی ناصری مدال طلا (جایزه اول)، آرمین بهنام نیا و محمدهنری مدال نقره (جایزه دوم) و خشایار گتمیری و هومن فتاحی مقدم مدال برنز (جایزه سوم) این مسابقات را به خود اختصاص دادند.
گفتنی است؛ بیست و پنجمین دوره ی مسابقات بین المللی ریاضی IMC با شرکت 70 تیم از دانشگاههای مختلف از 31 تیر تا 6 مردادماه در کشور بلغارستان برگزار گردید و تیم های دیگری از دانشگاهای صنعتی امیر کبیر، صنعتی اصفهان و شهید با هنر کرمان نیز در این مسابقات شرکت داشتند.
تیم دانشگاه صنعتی شریف با کسب رتبه هجدهم این مسابقات، روز شنبه 6 مردادماه با استقبال مسئولین این دانشگاه به کشور بازگشت.

 رتبه های دانشگاه صنعتی شریف طی سال‌های 1999 تا 2017 در مسابقات بین المللی ریاضی

 


 

Copyright © 2012 Apycom jQuery Menus