بازدید هیئتی عالی رتبه از بنیاد ملی علوم طبیعی چین (NNSFC) از دانشگاه شریف

 تاکید معاون بنیاد ملی علوم طبیعی چین برحمایت از پروژه های علمی پژوهشگران و دانشمندان دانشگاه صنعتی شریف

به گزارش روابط عمومی، آقای لیو کُنگ کیانگ، معاون بنیاد ملی علوم طبیعی چین در رأس هیئتی 3 نفره از دانشگاه صنعتی شریف بازدید کرد. میزبانی این هیئت را دکتر فتوحی، ریاست دانشگاه، دکتر رشتچیان، معاون پژوهش و فناوری، دکتر موقر، مدیر امور بین الملل و جمعی از اساتید شریف به عهده داشتند. 
در این جلسه آقای کنگ کیانگ ضمن تاکید بر اشتیاق دانشمندان و نهادهای چینی برای همکاری با دانشگاههای ایرانی گفت: سطح فناوری هایی چون نانوتکنولوژی و بیوتکنولوژی آن قدر در ایران بالاست که آن را تبدیل به شریک علمی قدرتمندی برای چین می کند.
در ادامۀ جلسه، دکتر موقر، مدیر امور بین الملل دانشگاه از تعداد کم همکاری های چین با ایران و دانشگاه صنعتی شریف اظهار تأسف کرد و ابراز امیدواری کرد که در آینده ای نزدیک روابط آکادمیک بیشتری میان ایران و دانشگاه صنعتی شریف و نهادهای علمی چین ایجاد شود. به گفتۀ ایشان، در حال حاضر همکاری علمی موفقی میان دانشگاه HKUST هنگ کنگ و دانشگاه صنعتی شریف وجود دارد که می تواند مدل مناسبی برای شکل گیری دوره های آموزشی و پژوهشی مشترک میان شریف و چین باشد.
وی همچنین به همکاری های گستردۀ ایران و روسیه اشاره کرد و ابراز امیدواری کرد که در آینده ای نزدیک رابطه ی دانشگاه صنعتی شریف و چین وضع مشابهی را تجربه کند. 
در بخش دیگری از این جلسه؛ آقای پارسی زاده، نمایندۀ صندوق حمایت از پژوهشگران ایران (INSF) نیز بر اولویت پژوهش در فعالیت ها و حمایت های این نهاد و همچنین همتای آن در چین تأکید نمود.
در پایان جلسه، آقای کونگ کیانگ ابراز علاقه کرد که دانشگاه صنعتی شریف، به عنوان یکی از قدرتمندترین و برجسته ترین نهادهای علمی ایران، تحت حمایت NNSFC و درگیر پروژه های مشترک متعدد با کشور چین شود.
گفتنی ست؛ فعالیت های NNSFC متمرکز بر حمایت مالی از پروژه های علمی در سرتاسر جهان است. به بیان دیگر، این نهاد معتبر پروژه های مشترک بین المللی میان چین و دیگر نهادهای علمی بین المللی را مورد حمایت مالی قرار می دهد.

 


 

Copyright © 2012 Apycom jQuery Menus