پیام تسلیت هیئت رئیسه دانشگاه در پی درگذشت نابغه ی بنام ریاضی

اعضای هیئت رئیسه دانشگاه صنعتی شریف در پیامی درگذشت "پروفسور مریم میرزاخانی" نابغه ی بنام علم ریاضیات جهان را تسلیت گفتند.

متن این پیام بدین شرح است:
اِنّا لِلّهِ وَ اِنّا إِلَیهِ راجِعون
درگذشت اندوه‏بار پروفسور مریم میرزاخانی، نابغه بنام علم ریاضیات ایران و جهان، مایه تأسف و تألم علم جویان در سراسر جهان گردید.
این بانوی بزرگوار و جواهر نایاب، با تلاش و همتی مثال زدنی، استعداد ناب امانت گرفته از درگاه احدیت را در بالاترین قله های افتخار آفرینی به ظهور رساند و در اوج تواضع، همت والای بانوان و استعداد و توانایی های جوانان ایرانی را بار دیگر به نحوی شایسته به رخ جهانیان کشید.
دست آوردهای بی نظیر ایشان در دست یابی به افتخارات متعدد، بهترین انعکاس از جایگاه نبوغ و اندیشه در وجود ایشان است و سرآمد این دست آوردها، دریافت جایزه فیلدز، بالاترین جایزه ریاضیات، به عنوان اولین زن در جهان و اولین ایرانی دریافت کننده این جایزه می باشد.
با افتخار سال گذشته فرصت مغتنمی ایجاد شد تا بتوان از زحمات و دست آوردهای ایشان در قالب یکی از پنجاه دانش آموخته برتر این دانشگاه، همزمان با پنجاهمین سال تأسیس دانشگاه قدردانی گردد، حال آنکه هیچ وقت تصور آن نمی رفت که حضور ایشان در این دنیا، خیلی زود به پایان خواهد رسید.
اندوه بی پایان خانواده دانشگاه صنعتی شریف، در غم از دست دادن دانش آموخته فرهیخته خود، غیر قابل توصیف است ولی این خانواده به طور حتم، با تقویت مساعی خود و با همت و تلاشی الگو گرفته از ایشان، سعی خواهد کرد با تحقق رؤیاهایی دور از دسترس، یادآور خاطره ایشان نزد جهانیان باشد.
بدینوسیله ضمن تسلیت فقدان این دانشمند، به خانواده ایشان و همچنین جامعه علمی ایران و جهان، از درگاه خداوند متعال برای ایشان رحمت واسعه الهی و برای عموم بازماندگان صبر و اجر مسألت داریم.


                                                                                                                                                                                                                             راهش پر رهرو
                                                                                                                                                                                                                      روحش شاد، یادش گرامی
                                                                                                                                                                                                             هیئت رئیسه دانشگاه صنعتی شریف 

 

 

Copyright © 2012 Apycom jQuery Menus