آغاز به کار دومین جشنواره‌ ملی فرهنگ و هنر اقوام ایرانی در دانشگاه صنعتی شریف

دومین جشنواره ملی فرهنگ و هنر اقوام ایرانی امروز شنبه 18 آبان‌ماه با پیام  "ایران، در شریف" افتتاح شد. این نمایشگاه تا روز چهارشنبه 22 آبانماه در دانشگاه صنعتی شریف دایر است.

به گزارش روابط عمومی "جشنواره ملی فرهنگ و هنر اقوام ایرانی" با هدف ارتقای اهداف فرهنگی و اجتماعی دانشگاه صنعتی شریف، کمک به نشاط و بالندگی دانشجویان و دانشگاهیان، تقویت وحدت ملی و انسجام اقوام از طریق ارتقای تعلق روحی به فرهنگ بومی و حفظ میراث فرهنگی مناطق مختلف کشور در دانشگاه صنعتی شریف آغاز به کار کرد.
این جشنواره‌ی 5 روزه توسط معاونت فرهنگی و اجتماعی دانشگاه صنعتی شریف در حال برگزاری است و در آن نمایشگاه‌ها و غرفه‌های محلی از استان‌های مختلف برپا شده تا ضمن معرفی آثار هنری، تاریخی، ادبی هر استان، نمادهای مهم استان‌ها اعم از موسیقی، لباس، غذاهای محلی، صنایع دستی، سوغات، آداب و سنن و تئاتر آیینی نیز نمایش داده شود.
در این رویداد، نشریات متعدد فرهنگی و ویژه نامه استانها با هدف مطالعات فرهنگ اقوام و ایران شناسی در بین دانشگاهیان و معرفی میراث تاریخی، فرهنگی و هنری استانها توسط دانشجویان دانشگاه صنعتی شریف تولید و منتشر می‌شود.
برگزاری نمایشگاه‌ها و غرفه‌های معرفی استان، برگزاری نمایشگاه‌های محلی استان‌ها شامل صنایع دستی، سوغاتی، غذاهای محلی و لباس‌های منطقه‌ای، پوشیدن لباس‌های محلی توسط دانشجویان، مسابقه آشنایی و پخت غذاهای محلی توسط دانشجویان و کارکنان و همسفره و میهمان شدن خانواده دانشگاه صنعتی شریف در سیاه چادرهای عشایری با هدف احیای ارزش‌ها و حمایت از مصرف غذاهای محلی، برگزاری جشنواره موسیقی اصیل و فاخر ایرانی ویژه، تولید نشریات و ویژه نامه فرهنگی مخصوص معرفی فعالیت‌ها و برنامه‌های استان‌های مختلف، نمایش تئاتر میدانی با موضوع اقوام و هویت ایرانی، نمایش میراث فرهنگی، انتشارات، برگزاری کارگاه‌های آموزش رایگان هنرهای محلی استان‌ها جهت استفاده دانشجویان دانشگاه صنعتی شریف(گلیم بافی، حصیر بافی، سفال گری، شمع سازی، نگارگری و...) بخش‌های اصلی دومین جشنواره ملی فرهنگ و هنر اقوام ایرانی است.
این نمایشگاه همه روزه از ساعت 8 تا 18 در دانشگاه صنعتی شریف دایر است و بازدید از آن برای دانشجویان، اساتید و کارکنان تمامی دانشگاه‌های کشور آزاد است.

 

 

 

Copyright © 2012 Apycom jQuery Menus