نام سه استاد دانشگاه صنعتی شریف در لیست دانشمندان برتر صنعت کشور

 در همکاری با جامعه و صنعت 15 دانشمند برتر معرفی شدند که در میان آنها نام سه تن از اعضای هیئت علمی دانشگاه صنعتی شریف قرار گرفت.

 به مناسبت هفته پژوهش 15 دانشمند برتر در همکاری با جامعه و صنعت معرفی شدند که نام 3 تن از اساتید دانشگاه صنعتی شریف نیز در این بین آمده است.
طی دهه‌های اخیر روند تحول و پیشرفت در ساختار و فعالیت دانشگاه‌ها و مراکز علمی کشور بسیار قابل توجه بوده است که در راستای تشویق و حمایت از فعالیت اثربخش اعضای هیأت علمی، در سال 1399 نسبت به شناسایی و معرفی اعضای هیأت علمی برتر در همکاری با جامعه و صنعت از طریق دانشگاه ها، پژوهشگاه‌ها و دستگاه‌های اجرایی کشور اقداماتی صورت گرفته است.
شاخص‌های شناسایی اعضای هیأت علمی برتر در همکاری با جامعه و صنعت مواردی از جمله مشارکت در فعالیت‌ها و برنامه‌ریزی‌های ملی و منطقه‌ای، اجرای قراردادهای پژوهشی تقاضا محور، ارائه دستاوردهای مهم و مؤثر در رفع مشکلات کشور، همکاری با نهادها و صنایع کشور برای بهبود بهره‌وری و کارآیی، نقش‌آفرینی مؤثر در ایجاد و فعالیت شبکه‌های علمی و تشکل‌های تخصصی اثرگذار در امور اجتماعی، اقتصادی و صنعتی مورد توجه بوده است. 
بر همین اساس، 141 عضو هیأت علمی برتر در ارتباط با جامعه و صنعت انتخاب شدند که از بین این افراد 15 دانشمند برتر انتخاب شدند که 3 نفر از این اساتید از اعضای هیات علمی دانشگاه صنعتی شریف هستند.
دکتر شاهرخ قائم‌مقامی، دکتر مهدی بهزاد و دکتر حسین مختاری از اساتید و اعضای هیات علمی دانشگاه صنعتی شریف هستند که اسامی آن ها به عنوان عضو هیأت علمی برتر در ارتباط با جامعه و صنعت آمده است.

دکتر شاهرخ قائم‌مقامی
حوزه تخصصی: برق/پردازش سیگنال و یادگیری ماشین
دلیل انتخاب: توسعه همکاری های تخصصی بین دانشگاه و صنایع بالادستی نفت و رفع چالش های اجرایی و بومی ‌سازی فناوری ها و سیستم‌های مورد نیاز کشور

 

دکتر مهدی بهزاد
حوزه تخصصی: مکانیک/ نگهداری و تعمیرات - ارتعاشات
دلیل انتخاب: ترویج و گسترش فناوری های نو در حوزه نگهداری و تعمیرات و کمک به صنایع مختلف جهت کاهش هزینه‌ها و افزایش راندمان کاری

 

 دکتر حسین مختاری
حوزه تخصصی: برق 
دلیل انتخاب: ساماندهی و توسعه روش‌های همکاری دانشگاه‌ها با صنعت و بومی‌سازی بسیاری از اقلام وارداتی و مورد نیاز صنایع کشور

Copyright © 2012 Apycom jQuery Menus