دانشگاه شریف؛ میزبان نهمین کنفرانس شبکه‌های هوشمند انرژی

نهمین کنفرانس شبکه‌های هوشمند انرژی، توسط دانشگاه صنعتی شریف با همکاری انجمن علمی شبکه هوشمند انرژی ایران ۲۷ و ۲۸ آذرماه سال جاری برگزار می‌شود.

به گزارش روابط عمومی، «نهمین کنفرانس شبکه‌‌های هوشمند انرژی» با تلاش دانشکده مهندسی برق دانشگاه صنعتی شریف با مشارکت دانشگاه‌ها، شرکت‌ها، سازمان‌های تابعه وزارت نیرو و پژوهشگاه‌‌های کشور و با هدف رشد و توسعه دانش و فناوری در زمینه شبکه‌های هوشمند انرژی در دانشگاه صنعتی شریف برگزار می‌شود.

این کنفرانس که با هدف گسترش مرزهای دانش و تبادل نظر علمی و فنی در زمینه شبکه‌های هوشمند به صورت سالانه در دانشگاه‌های کشور برگزار می‌شود، مهمترین کنفرانس بین‌المللی برای به اشتراک‌گذاری دانش فنی و علمی کسب شده در زمینه شبکه‌های هوشمند انرژی است.
در نهمین کنفرانس شبکه‌‌های هوشمند انرژی از یک سو سازندگان و دانشگاهیان آخرین پیشرفت‌های خود را در حضور فعالان صنعت برق ارائه داده و از سوی دیگر، فعالان صنعت برق نیز نقشه راه خود را در راستای جهت دهی صحیح به سازندگان و محققان انتقال می‌دهند.
از مهم‌ترین برنامه‌های این کنفرانس می‌توان به "برگزاری نشست‌های ارائه مقالات تخصصی (شفاهی و پوستری)"، "سخنرانی‌های کلیدی توسط محققان و صنعتگران برجسته"، "برگزاری نشست‌های علمی تخصصی با موضوعات مرتبط با شبکه‌های هوشمند انرژی"، "نمایشگاه تخصصی جانبی برای معرفی شرکت‌ها، کسب‌وکارهای مرتبط و معرفی محصولات و خدمات مربوطه" و "برگزاری کارگاه‌های آموزشی تخصصی" اشاره کرد.

"امنیت فیزیکی و سایبری شبکه‌های هوشمند"، "پایش، کنترل و حفاظت شبکه‌های هوشمند"، "منابع انرژی تجدیدپذیر، تولیدات پراکنده و هاب انرژی"، "برنامه‌ریزی و بهره ‌برداری ریزشبکه‌های الکتریکی"، "زیرساخت اندازه‌ گیری هوشمند و پاسخگویی بار"، "خانه و ساختمان هوشمند"، "شهر هوشمند و اینترنت اشیاء"، "حمل و نقل و وسایل نقلیه الکتریکی و اتصال آن‌ها به شبکه"، "قابلیت اطمینان و تاب‌آوری در شبکه‌های هوشمند"، "سیستم‌های اتوماسیون و مدیریت انرژی در شبکه‌های هوشمند"، "سیستم‌های مخابراتی، فناوری اطلاعات و داده‌کاوی در شبکه‌های هوشمند" و "فرهنگ سازی، قانون گذاری و تدوین استانداردها و نظام‌نامه‌های شبکه‌های هوشمند" از جمله محورهای این کنفرانس علمی محسوب می‌شوند.

علاقه‌مندان می‌توانند برای کسب اطلاعات بیشتر به وب‌سایت http://sgc2019.sharif.ir مراجعه کنند.
 

Copyright © 2012 Apycom jQuery Menus