با "ره نشان" دست به کارشو!

اولین دوره مسابقات مسئله محور طرح شهید بابایی بنیاد ملی نخبگان با هدف حل مسائل کشور و در راستای توانمندسازی دانشجویان برگزار می‌شود.

به گزارش روابط عمومی، بنیاد ملی نخبگان باهدف شناسایی دانشجویان مستعد، آشناسازی با مسائل صنعتی، توانمندسازی حول این مسائل، تیم سازی و اتصال این دانشجویان به مجموعه‌های فناور و صنعتی از رویدادهای رقابتی مسئله محور در قالب طرح شهید بابایی حمایت به عمل می‌آورد. 
اولین دوره این طرح تحت عنوان مسابقات "ره نشان" در مهرماه سال جاری برگزار می‌شود.
مسابقه "ره نشان" که در پنج حوزه زیست فناوری، آب و محیط زیست، حمل و نقل، انرژی و هوشمندسازی، توسط موسسه هدایت تخصصی رضوان شریف (کارگزار رسمی بنیاد ملی نخبگان) برگزار می‌شود.
این مسابقه در راستای حل مسائل ۴۰ شرکت بزرگ صنعتی است که دانشجویان می‌بایست در صدد رفع آن برآیند.
تمامی دانشجویان و فارغ التحصیلان رشته های فنی و مهندسی، علوم پایه و علوم پزشکی برای شرکت در مسابقه ره نشان می توانند یکی از حوزه های مذکور را انتخاب نموده و سپس در طول مسابقه بر اساس تخصص و علاقه خود، نسبت به فعالیت بر روی پروژه مورد نظر اقدام نمایند. 
اعطای جایزه نقدی به برگزیدگان مسابقه، امکان استخدام و همکاری با شرکت های تعریف کننده پروژه، برگزاری کارگاه‌های آموزشی عمومی و تخصصی، راهبری تخصصی، تیم سازی موثر و هدفمند، بهره مندی از امتیاز نخبگی بنیاد ملی نخبگان و انجام یک پروژه واقعی و صنعتی، از مزایای شرکت در این مسابقه به‌شمار می‌رود. 
گفتنی است، برترین تیم‌ها می‌توانند از امتیاز ورود به طرح شهید احمدی روشن بنیاد ملی نخبگان نیز بهره‌مند شوند.
لازم به ذکر است با توجه به شرایط ایجاد شده در بحران شیوع کرونا، مراحل اولیه این مسابقه به‌صورت مجازی برگزار می‌شود‌.
علاقمندان برای ثبت نام و مشاهده پروژه‌های مسابقات "ره نشان" تا 4 مهرماه فرصت دارند به پایگاه اینترنتی مسابقات "ره نشان" به نشانی rahneshan.ir مراجعه نمایید.
دانشجویان و فارغ التحصیلان دانشگاه صنعتی شریف برای شرکت در مسابقات "ره نشان" می‌توانند با استفاده ازکد تخفیف rahneshan25teh از تخفیف 25 درصدی ویژه بهره‌مند شوند.

 

Copyright © 2012 Apycom jQuery Menus