اولین کنکور کرونایی برگزار شد

 آزمون ورودی مقطع دکتری «Ph.D» (نیمه‌متمرکز) سال ۹۹ صبح امروز با حضور دکتر خدایی رئیس سازمان سنجش و آموزش کشور در دانشگاه صنعتی شریف برکزار شد.

 

به گزارش روابط عمومی، آزمون ورودی مقطع دکتری پس از چندین بار تعویق در زمان برگزاری سرانجام بر اساس تدابیر ستاد ملی مقابله با کرونا و با هماهنگی‌های سازمان سنجش آموزش کشور صبح امروز پنجشنبه ۹ مرداد ماه سال جاری با ۱۷۹ هزار و ۷۰۴ نفر در ۱۴۳ حوزه امتحانی در ۶۰ شهرستان مختلف کشور برگزار شد.
دانشگاه صنعتی شریف بعنوان یکی از حوزه‌های آزمون دکتری برای حضور داوطلبان تمام تمهیدات لازم را بکار گرفت تا داوطلبان در شرایط کاملا بهداشتی و در آرامش به انجام آزمون خود بپردازند.
با توجه به افزایش زمان ورود داوطلبان نسبت به سال‌های گذشته، امکان حضور داوطلبان در حوزه از ساعت۶:۳۰ صبح میسر بود. کنترل دمای بدن داوطلبان و گذاشتن دستگاه‌های ضدعفونی در درب ورودی از جمله اقدامات انجام شده دانشگاه صنعتی شریف برای برگزاری آزمون بود.
سال گذشته دانشگاه صنعتی شریف آماده حضور ۱۷۰۰ داوطلب در آزمون دکتری بود که امسال به دلیل شرایط کرونایی موجود این رقم به ۸۰۰ داوطلب تقلیل یافت.
برای نظارت بهتر تعداد ۱۰۴ نفر اعم از رابط، مراقب آزمون، سرپرست سالن، مامور شمارش و مدیر حوزه در سالن‌های امتحانی حضور داشتند.
به گفته حبیبی، مسئول اجرایی آزمون‌های دانشگاه صنعتی شریف، تمامی سالن‌های ساختمان ابن‌سینا و تالارهای دانشگاه ضدعفونی شده و علاوه بر باز بودن پنجره‌های ساختمان سیستم‌های سرمایشی از شب قبل آزمون فعال بودند.
رعایت فاصله ۱۸۰ سانتیمتر در چیدمان صندلی‌ها و همچنین مسیرهای ورودی مشخص شده تا سالن‌ها نیز از تمهیدات صورت گرفته در دانشگاه صنعتی شریف بود.
بازرسی بدنی و ثبت اثر انگشت به منظور افزایش امنیت و بهداشت آزمون حذف شده و همه عوامل اجرایی مجهز به لباس‌های مخصوص (گان، محافظ چشمی و ماسک) بودند.
دکتر خدایی رئیس سازمان سنجش و آموزش کشور، دکتر فتوحی، رئیس دانشگاه صنعتی شریف و دکتر رشتچیان معاون آموزشی و تحصیلات تکمیلی دانشگاه صنعتی شریف برای نظارت بر فرآیند برگزاری پس از شروع آزمون در دانشگاه حضور داشتند.
رئیس سازمان سنجش، در حاشیه حضور خود در دانشگاه صنعتی شریف در جمع خبرنگاران گفت: ۸۹درصد داوطلبان معادل ۱۵۰ هزار نفر کارت ورود به جلسه دریافت کرده‌اند که ۵۶ درصد مردان و ۴۴ درصد را زنان تشکیل می‌دهند.
وی ظرفیت پذیرش در کنکور دکتری ۹۹ را ۲۴ هزار نفر اعلام کرد و گفت: فرآیند مصاحبه از داوطلبان پذیرفته شده در آزمون به صورت مجازی برگزار می‌شود.
دکتر خدایی در ادامه گفت: دهه دوم شهریور ماه فرآیند انتخاب رشته و معرفی به دانشگاه جهت مصاحبه صورت می‌گیرد و نتایج نهایی تا اواخر مهرماه منتشر می‌شود.
رییس سازمان سنجش در پایان افزود: بعد از کنکور فرم نظرسنجی در سایت سازمان سنجش قرارداده می‌شود.
 

 

 

Copyright © 2012 Apycom jQuery Menus