تاكيد هيئت رئيسه دانشگاه بر لزوم تداوم فعاليت‌های آموزشي به صورت مجازی

هیئت رئیسه دانشگاه با تشکیل جلسه مجازی در روز چهارشنبه 6 فروردین ماه سال جاری  بر لزوم تداوم فعالیت‌های آموزشی و پژوهشی در دانشگاه شریف تاکید کرد.

 به گزارش روابط عمومی؛ در این جلسه که به موضوع ادامه فعالیت دانشگاه بعد از تعطیلات نوروز اختصاص داشت، دکتر رشتچیان معاون آموزشی و تحصیلات تکمیلی گزارشی از نحوه تشکیل کلاس‌ها ارائه کرد.
بر اساس این گزارش؛ حدود 81 درصد از اعضای هیئت علمی حداقل یکی از روش‌های تدریس غیر حضوری را برای تدریس درس خود انتخاب کرده‌اند و حدود 77 درصد از دروس نظری (845 عنوان درس از 1100 عنوان درس) به روش مجازی در حال برگزاری است.
در ادامه هیئت رئیسه دانشگاه ضمن تشکر از همکاران عضو هیئت علمی و دانشجویانی که با اهتمام و جدیت خود با برگزاری دروس بصورت غیر حضوری مانع ایجاد وقفه در امر آموزش شده اند، از اعضای هیئت علمی که به هر دلیل تاکنون موفق به برگزاری کلاس خود نشده‌اند، درخواست نمودند تا در اسرع وقت نسبت به تشکیل کلاس و برگزاری جلسات جبرانی به یکی از روش‌هایی که معاونت آموزشی و تحصیلات تکمیلی مشخص کرده است، اقدام نمایند.
در این جلسه مقرر شد معاونت آموزشی و تحصیلات تکمیلی پیگیری‌های لازم را از طریق مسئولین دانشکده‌ها و مراکز به‌عمل آورند.
همچنین با توجه به ادامه شرایط خاص در کشور و به‌منظور حفظ سلامت دانشجویان، کارکنان و اعضای هیئت علمی، مقرر شد پیش‌بینی‌های لازم برای استمرار فعالیت‌های آموزشی و پژوهشی بر بستر IT حداقل تا پایان فروردین صورت گیرد و معاونت آموزشی و تحصیلات تکمیلی دانشگاه برای برگزاری جلسات دفاع از پایان نامه‌ها و رساله‌ها و نیز برگزاری سایر دروس به ویژه دروس عملی و آزمایشگاهی برنامه‌ریزی و اقدامات لازم را انجام دهند.
اعضای هیئت رئیسه دانشگاه در پایان بر لزوم حفظ نظم و انضباط فعالیت‌های آموزشی و پژوهشی و تداوم انجام امور دانشگاه تاکید کردند.
 

Copyright © 2012 Apycom jQuery Menus