اطلاعــیه معاونــت آموزشــی دانشگاه در خصوص لزوم اهتمام و ادامه ارایه الکترونیکی دروس ترم جاری

معاونت آموزشی و تحصیلات تکمیلی دانشگاه در خصوص لزوم اهتمام و ادامه ارایه الکترونیکی دروس ترم جاری اطلاعیه‌ای صادر کرد.

متن اطلاعیه:

دانشگاهیان گرامي، اساتید و دانشجویان محترم
باسلام و احترام و با تبريك مجدد سال نو و آرزوي سلامتي براي همه شما،

بدينوسيله به استحضار مي‌رساند كه بر اساس سیاست‌های ابلاغی وزارت متبوع و همچنین تصمیمات هیات رییسه دانشگاه و همكاري اکثریت اساتید گرامی و دانشجویان عزیز، نیمسال جاری از دوره‌های تحصیلی فعال دانشگاه محسوب می شود و به دلایل متعدد از جمله لزوم دانش آموختگی عده زیادی از دانشجویان برای ادامه تحصیل در مقاطع بعدی یا برنامه‌ریزی برای آینده خویش، مشکل سنوات معافیت از خدمت سربازی و همچنین امکان پذیرش دانشجوی جدید در سال تحصیلی آینده، به سرانجام رسانیدن درست امور آموزشی و اتمام این نیمسال تحصیلی امری اجتناب ناپذیر است. ضمنا طبق آخرین استعلام انجام شده خوشبختانه بیش ازهشتاد و پنج درصد از دروس نظری دانشگاه در نیمسال جاری توسط اساتید محترم با استفاده از ابزارهای الکترونیکی و غیرحضوری در حال ارایه هستند. همچنین به طور خاص، تاکنون بیش از ۳۰۰ نفر از همکاران گرامی دروس خود را بر بستر کلاس‌های مجازی شریف (vclass) به صورت برخط ارائه کرده‌ و می کنند. با توجه به موارد فوق توجه و اهتمام به موارد زیر لازم است:
- دانشجویان محترم به طور فعال در کلاسهای غیرحضوری دانشگاه مشارکت داشته باشند و با استفاده از ابزارهای الکترونیکی حداکثر مساعی خود در آموختن دروس و تعامل با اساتید را داشته باشند.
- اساتید بزرگوار با جدیدت ارایه الکترونیکی دروس و تعامل با دانشجویان را ادامه دهند.
- اساتید بزرگواری که تاکنون به هر دلیل دروس خود را با استفاده از روش‌های الکترونیکی ارایه ننموده اند با قید فوریت نسبت به شروع و پیگیری این امر اقدام نموده و جلسات تعطیل شده را جبران نمایند.
- روسای محترم دانشکده ها و مراکز و معاونین آموزشی و تحصیلات تکمیلی با جدیت، انجام و ادامه این آموزشها توسط اساتید را پیگیری و نسبت به رفع موانع احتمالی اهتمام داشته باشند.
لازم است مجددا یادآوری نمایم که با توجه به بازدهی بیشتر کلاس‌های مجازی برخط و ایجاد امکان تعامل بهتر با دانشجویان، از همکاران گرامی درخواست می‌شود براي جلوگيري از ايجاد وقفه در امور آموزشي دروس نظري ، تمامی دروس نظري خود را ترجيحا بر بستر کلاس‌های مجازی (vclass) شریف به صورت برخط و در ساعت مقرر و اعلام شده طبق برنامه درسی از سوی آموزش برگزار نمایند. درصورتي كه به دلايل موجه درسي به صورت برخط ارايه نمي‌شود، لازم است استاد محترم درس مربوطه در زمان تعيين شده در برنامه هفتگي دروس حداقل براي رفع اشكال ، برخط در سامانه vclaas حضور داشته باشد تا در صورت لزوم دانشجويان درس مسايل درسي خودرا با استاد مطرح نمايند.

ضمنا شيوه نامه دانشگاه در مورد روش اجرايي كردن رهنمودهاي ٢٠ گانه معاونت آموزشی وزارت عتف، با در نظر گرفتن شرایط خاص این دانشگاه و با توجه به عملكرد آموزشي به شيوه های مجازي دانشگاه به زودی اعلام خواهد شد. 

باتشكراز همكاريهاي صميمانه تمامی اساتید عزیز
داود رشتچيان
معاون اموزشي وتحصيلات تكميلي

Copyright © 2012 Apycom jQuery Menus